• Mavi Burun Çocuk Oyunu
  • Mavi Burun Çocuk Oyunu

Mavi Burun, Düş Kapanı Sanat Merkezi'nde sahneleniyor! Ankara çocuk tiyatro biletleri BuBilet'te!

Mavi Burun, Düş Kapanı Sanat Merkezi'nde sahneleniyor! Ankara çocuk tiyatro biletleri BuBilet'te!

Mavi Burun Çocuk Oyunu

Hazine dendiğinde neredeyse hepimizin aklına çok fazla altın ve paranın bulunduğu sandıklar gelir. Peki gerçek hazine neye denir?
Avustralya kıtasına ilk çıkan sömürgecilere oranın yerli halkı kendi topraklarından yol alsınlar diye en kıymetli eşyalarını, kullandıkları altından yapılmış malzemeleri vermişlerdi. Ve sömürgecilerin altın gibi çok da kıymeti olmayan bir maden için denizleri aşıp buralara kadar gelmelerine anlam verememişlerdi. O dönemde henüz ilkel yaşayan bu insanlar için tüm bu olanlar hiç anlamlı değildi. Aslında az da olsa bizlerde o yerliler gibi fikir yürüttüğümüzde tüm bunlar bize de anlamsız gelecektir. 
Mavi Burun oyunu da işte tam da bu anlatılanlarda bahsediyor. Maddi durumu iyi olmadığı için bilimsel işlerle ilgilenemeyen bir bilim adamı ve onun saf asistanı, bilimi kullanarak zengin olmaya çalışırlar.
Artık yaptıkları her çalışma tamamen maddiyat ve para üzerinedir. Bunun için birlikte bir zaman makinası icat ederler. Bu makine sayesinde her dönemden istedikleri kişileri yanlarına getireceklerdir. Bunu yapmalarındaki tek amaç, kendi dönemindeki çok varlıklı insanları yanlarına getirip onların altınlarını ve paralarını almak ve zengin olmak. Fakat yaptıkları hesaplar uymaz ve işler onların beklediği gibi sonuçlanmaz.
Zaman makinesi doğru çalışmaz ve bu yüzden zengin krallar yerine, çok eski zamanlardan bir adam gelir. Bu adamın adı “Mavi Burun”dur. Zenginlik isteyen bilim adamımızın artık umudu kalmamıştır. Tam bu esnada ilkel kahramanımız Mavi Burun, kendi kabilesine ait bir hazinenin peşinde olduğunu bilim adamına anlatır. Bilim adamı bu fırsatı kaçırmak istemez ve Mavi Burun’a dostça yaklaşarak ona hazineyi bulmak için yardım teklifinde bulunur. Mavi Burun bunu kabul eder ve Profesör ile birlikte hazineyi aramaya koyulurlar. Bu hazinenin yerini ise Aslan ve Doğa Ana dışında kimse bilmemektedir.
Aslan hazineyi Mavi Burun ve Profesör’e vermek istemez bu yüzden kafasında çeşitli planlar yapmaya başlar. Doğa Ana ise insanlar doğaya kötü davrandıkları için onlara yardımcı olmayı istemez. Bu iki zorlu kahramana karşı Mavi Burun ve Profesör’ü çok zorlu bir macera beklemektedir. 
Bu zorlu yolculukları sırasında bilim adamımız Mavi Burun’un temiz düşüncelerinden çok etkilenmiştir ve bu noktada içsel bir değişim başlamıştır. Durum böyle olunca hazineyi Aslan’dan almayı başarırlar. Ancak sandık hemen açılmayacaktır. 
Maceralarının en sonunda sandık açılır. Sandığın içinden çıkan şey bilim adamına hayattaki en önemli şeyin insanın kendisi olduğunu anlatır. O günden sonra Profesör artık insana ve doğaya faydası olmayan tüm işlerden uzak durmaya başlar. Peki sandığın içinden çıkan şey nedir?

24%
05 Şubat
Zeze Şeker Portakalı Müzikli Danslı Çocuk Oyunu
  • Sinan Bengier Tiyatro Salonu
  • Son 99 Bilet

55,00 TL42,00 TL

29%
06 Şubat
Alis Harikalar Diyarında Çocuk Oyunu
  • Panora Sanat Merkezi
  • Son 99 Bilet

56,00 TL40,00 TL