• Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap Çocuk Oyunu

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap Çocuk Oyunu, İstanbul'da sahneleniyor. İstanbul tiyatro biletleri BuKupon.com'da!

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap Çocuk Oyunu, İstanbul'da sahneleniyor. İstanbul tiyatro biletleri BuKupon.com'da!

BİR DOĞA MASALI YAŞAYAN KİTAP
(Canlı Müzik ve Pantomim Eşliğinde Çocuklar İçin Kukla Tiyatrosu)

Oyunun Konusu: Doğa ve sevgi.

Oyunun Özeti: Pantomim Sanatçısı, okuduğu bir masal kitabından çok etkilenir ve kitabın anlattığı masalı çocuklarla paylaşmayı o kadar çok ister ki; bu isteğin saflığı ve güzelliğiyle kitap yaşamaya başlar. Kitabın içinden bir anda kelebekler, arılar, çiçekler, müzisyenler, anlatıcılar ve kuklalar çıkar. Masal da doğa gibi canlanıverir. Anlatıcılar masalı anlatmaya, kuklacılar kitaptaki karakterlerin kuklalarını oynatmaya, müzisyenlerse kitabın müziğini çalmaya başlarlar ve bir doğa masalı başlar.
Masalda Bilge Dede ile Tarçın’ın öyküsü anlatılmaktadır. Annesi ve babası iş seyahatine giden Tarçın yaz tatilinde çocuklar için açılmış olan sanat okuluna başlayacaktır; bunun için de anne ve babası onu ormanda yaşayan dedesinin yanına götürmüşlerdir. Ormanda harika kıpır kıpır şenlikli bir yaz başlamıştır; fakat Tarçın annesi ile babasından ilk defa ayrı kaldığı için üzgündür. İçine dönmüş ve hırçınlaşmıştır. Yeni okuluna, arkadaşlarına ve orman yaşantısına alışmakta güçlük çekmektedir. Fakat dedesinin sevgisi, doğanın gücü ve beklenmedik yaşananlar Tarçın’ı çok değiştirecektir.

Oyunun Amacı: ‘’Doğa’’nın ve ‘’Sevgi’’nin dönüştürücü gücünü çocuklara anlatmayı amaçlayan oyunumuzda sevebilen bir neslin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefledik. Bu sebeple de oyunumuz, çocuklara doğayı ve insan doğasını anlatır; bununla birlikte her çocuğun eşsiz ve değerli olduğunun üstünde durur. Oyunumuz çocukların, doğayı ve kendi doğalarını tanımaları, koruyabilmeleri için teşvik edicidir.

4 yaş ve üzeri için uygundur

KÜNYE

Süpervizör: Emre Kınay
Yazan: Bihter Gülgeç Saka
Yöneten: Emre Saka
Uzm. Psk. Dan. Haluk Polat
Kukla Tasarım ve Uygulama: Hilal Polat
Afiş İllüstrasyonu: Kübra Şirinyurt
 

27%
10 Aralık - 16 Nisan
Etekler ve Pantolonlar Oyunu
  • Şişli, Cevahir AVM Sahne
  • Son 99 Kupon

100,00 TL73,00 TL

22%
05 Aralık, 20 Ocak
Çağan Şengül - Yasir Miy Konseri
  • Bakırköy, Kadıköy
  • Son 99 Kupon

58,00 TL45,00 TL

31%
03 Aralık, 24 Aralık
Hayatım Roman Oyunu
  • Kadıköy, Şişli
  • Son 99 Kupon

114,50 TL79,00 TL