Ankara

Bir Delinin Hatıra Defteri - Yiğitcan Yüksel

İzlediyseniz Siz de Alkışlayın

Etkinlik Detayı

Rus edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Nikoloy Vasilyeviç Gogol'ün başyapıtlarından "Bir Delinin Hatıra Defteri" kitabını sizler için tiyatro sahnesine taşıdık. Eseri kaleme aldığı dönemde gözlemlediklerini bize olabildiğince açık bir dil ile anlatan Gogol Adaletsizliğin ortaya çıkardığı psikolojik bunalım, Eşitsizlik gibi konuları gözler önüne seriyor. Biz de sizin için normalde Gogol'ün "monolog" olarak tasarladığı bu hikayeyi kahramanımızın iç dünyasını yansıtacak şekilde "diyalog" haline getirdik. 

Hikayenin ana karakteri Ivanov, devlet dairesinde memurluk yapmaktadır. Devlet dairesiyle evi arasında mekik dokuyan bir hayata sahip olan Ivanov okuyan, edebiyata ilgili ve kendi çapında şiirle ilgilenen 42 yaşında bir adamdır. Biz de Ivanovun yaşadıklarını kaydettiği hatıra defteri sayesinde anılarına şahitlik ediyoruz. Hayalperest bir karakter olan Ivanov aynı zamanda çalıştığı dairedeki genel müdürün kızına aşıktır. İşe geç kaldığı bir günün sabahı yolda genel müdürün kızına ve onun köpeğine rastlar. Köpeğin konuştuğunu anlattığı mısralarında karakterimizde şizofreninin ilk belirtilerini görmeye başlarız.

 

Eser

Nikolay Gogol

 

Oyuncular

Yiğitcan Yüksel

Tahaberk Torun

 

Kostüm

Cemre Demir

 

Dekor

Cengiz Yılmaz

 

Işık Tasarım

Gökhan Nalkıran

 

Uyarlayan/Yöneten

Yiğitcan Yüksel

Tahaberk Torun

 

Yapım 

KYB MEDYA

Bilet Satın Al

Tarih Seçiniz
KOLTUK SEÇMESİZ
27 Ağustos Cmt - 20:00
Sinan Bengier Tiyatro Salonu
95.00 TL70.00 TL
KOLTUK SEÇMESİZ
19 Ekim Çar - 20:00
Yenimahalle 4 Mevsim Tiyatro Salonu
115.00 TL85.00 TL

Sanatçılar

Sanatçı
Sanatçı 13Etkinlik
Sanatçı
Sanatçı 13Etkinlik

Etkinlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

    İndirimli biletler sınırlı sayıdadır.

    E-Biletiniz Mail ve Sms olarak size gelecektir.

    Çıktı almanıza gerek yoktur.

    Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

    Organizasyon şirketi, öngörülemeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü oluşan teknik vb. aksaklıklar nedeniyle programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Mekanlar 2