Antalya

Şen Makas Oyunu

İzlediyseniz Siz de Alkışlayın

Etkinlik Detayı

Tiyatrokare, 18 Şubat tarihinden itibaren Türk Tiyatrosu’nda henüz eşine rastlanmayan bir interaktif komediyi sahneliyor. Şen Makas'ta seyirciler bir kuaför salonundaki olayın tüm ayrıntılarına tanıklık ederek, hem oyuna katılıyorlar, hem katıla katıla gülüyorlar. Kuaför salonuna sızan katili oyunculara soru sorarak belirleyen seyircinin oy oranına göre oyunun sonu değişiyor. Her gece farklı oyun oynanıyor.

'Amerikan Tiyatro Tarihi’nin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu' olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen “ŞEN MAKAS”, Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız olarak perde açıyor. Oyun, Charlie Chaplin Komedi Ödülü alan tek oyun olma özelliğine sahip. Dünyanın tüm ülkelerinde yıllarca sahnelenen oyun, 1997 yılında Tiyatrokare’ de büyük başarıyla sahnelenmişti.

Oyunun sosyal medya kullanımının yoğunlaştırıldığı yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yepyeni bir yorumla Schwarzkopf ana sponsorluğunda sahneleniyor. Özgür Yetkinoğlu’nun uyarladığı oyunda, geçtiğimiz yıl Tiyatrokare’nin “Ahududu” oyunuyla sahneye dönen Melek Baykal, şen bir dul kadını oynuyor. Melek Baykal, Bülent Seyran, Tuğçe Kıltaç, Cem Güler’i sorgulayarak suçluyu bulmaya çalışıyorlar. Ünlü sunucu Jess Molho’dan da yardım alarak çözülen cinayetin komiseri ise Özgür Yetkinoğlu.

Cep telefonlarının açık kaldığı “Şen Makas”ın dekor tasarımı Anıl Ateş Işık, ışık tasarımı Mustafa Bal, kostüm tasarımı Günnur Çaras, özgün müziği Flört Grubu’ndan Çağatay Kehribar ve Bülent Güven, koreografisi Ayşegül Sünnetçioğlu’na ait. Paul Portner’in yazdığı, Nedim Saban’ın yönettiği komedinin yardımcı yönetmeni Ebru Saçar Akta'tır.

Bilet Satın Al

Tarih Seçiniz
KOLTUK SEÇMESİZ
19 Ekim Çar - 20:00
Türkan Şoray Kültür Merkezi - Antalya
130.00 TL97.00 TL
KOLTUK SEÇMELİ
19 Ekim Çar - 20:00
Türkan Şoray Kültür Merkezi - Antalya
Koltuk Seçmeli
145.00 TL
KALAN BİLET27

Sanatçılar

Melek Baykal
Melek Baykal2Etkinlik
Jess Molho
Jess Molho1Etkinlik
Melek Baykal
Melek Baykal2Etkinlik
Jess Molho
Jess Molho1Etkinlik

Etkinlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  İndirimli biletler sınırlı sayıdadır.

  Etkinlikte 7 yaş sınırı vardır.

  E-Biletiniz Mail ve Sms olarak size gelecektir.

  Çıktı almanıza gerek yoktur.

  Oyunun başlamasının ardından salona seyirci alınmayacaktır.

  Biletler Organizasyon Firması Tarafından otomatik olarak sıralandırılacaktır.

  Aynı isim ve mail ile alınan biletlerin koltuk numaraları yan yana verilmektedir.

Türkan Şoray Kültür Merkezi - Antalya

Yeşilbahçe, 1455. Sk. No:8, 07160 Muratpaşa/Antalya

KonumuMekanı İncele