Bursa

Kürk Mantolu Madonna Oyunu

İzlediyseniz Siz de Alkışlayın

Etkinlik Detayı

Sabahattin Ali’nin ölümsüz romanı Kürk Mantolu Madonna sizlerle. İstanbul Tiyatro Topluluğu repertuvarında uyarlamasını 2 yıllık bir çalışma ile yapıp ,ülkemizin saygın yazarlarından Sabahattin Ali'nin önemli eserlerinden Kürk Mantolu Madonna’nın derin dramatik yapısını sahneye tasarlayarak seyirciyle buluşmasını sağlıyor.. Bazen hayatın içinde gözümüzün önündeki insanlara olan ön yargılarımız bize onları gerçekten tanımaya fırsat vermeyebilir, göremediğimiz ya da yanlış baktığımız fikirler yaratabiliriz, yazar da romanında bizlere insanların aslında birbirlerine besledikleri önyargının aslında birer zaaf olduğunu ispatlarcasına yüzümüze vuruyor. Ve dizelerinde ‘İlk defa aldığımız bir peynirin cinsi hakkında yorum yapmaya çekinirken, yeni tanıdığımız bir insan hakkında neden bu kadar kolayca hüküm verebiliyoruz’ diye sorar ve '' Muhakkak bütün insanların birer ruhu vardı, ama birçoğu bunun farkında değildi ve gene farkında olmadan geldikleri yere gideceklerdi. Bir ruh ancak bir benzerini bulduğu zaman ve bize bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile duymadan meydana çıkabiliyordu. Biz ancak o zaman sahiden yaşamaya, ruhumuzla yaşamaya başlıyorduk.''  Ya siz ruhunuzun bir benzerini buldunuz mu?

Yazan: Sabahattin Ali

Uyarlayan/Yöneten: Saygın Aşan

Oyuncular: Saygın Aşan, Merve Kurç, Cemil Usal, Sedat Erdiş,

Merve Esra Ertan, Yelda Barem Apaydın, Doğan Sizer, Yaşar Türken, Emre

Boynukalın, Bekir Garip, Gülabi Eser

Tür / Süre: Aşk Dram 1 saat 40 dk. Çift Perde

Bilet Satın Al

Tarih Seçiniz
29 Mayıs Pazar - 19:30
Tayyare Kültür Merkezi / Bursa
113.00 TL80.00 TL
KALAN BİLET40

Etkinlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • İndirimli biletler sınırlı sayıdadır.
  • E-Biletiniz Mail ve Sms olarak size gelecektir.
  • Çıktı almanıza gerek yoktur.
  • Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
  • Mekan, girişini uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.
  • Organizatör firma bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • Organizasyon şirketi, öngörülemeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü oluşan teknik vb. aksaklıklar nedeniyle programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Mekanlar 4