Şehir Seç
Bubilet'te şehrine özel tüm etkinlikler bir tık uzağında!

Şehrini seçip eğlenceye başla.

İstanbul

Can GOX

  • Sanatçı
  • 17 Temmuz 1976 (46)
  • Konser

Hakkında

1976 yılında dünyaya gelmiştir. Yaptığı müziği, Anadolu blues olarak tanımlamaktadır. Birçok müzik otoritesince, sesi Cem Karaca'ya benzetilmektedir. Can Gox, Gox isminin nereden geldiğiyle ilgili, Göksun soyadının kendince kısaltılmış sahne adı olduğunu söylemiştir.

Müzik piyasasına atılmadan önce de, özel bir şirkette yöneticilik yaptığını, ancak hem müzik ile uğraşıp hem de mesleki kariyerine devam etmesinin çok zor olduğunu belirterek, özel sektörden ayrıldığını anlatmaktadır. Drama Köprüsü, Neredesin Sen gibi geleneksel ezgiler taşıyan Anadolu müziklerini, kendi enstrümanları ve caz stilini yansıtarak oluşturduğu tınılarda yeniden seslendirmesiyle, eski ve yeni kültürel ögeler arasında köprü vaziyeti de görmektedir. Sahnede ve stüdyo çalışmalarında, Neşet Ertaş'ı, Cem Karaca'yı, Müslüm Gürses'i seslendirirken, Tom Waits, Bob Dylan gibi dünyaca ünlü sanatçılardan eserler de çalıp söylemektedir.

Can Gox, Doğa İçin Çal isimli gönüllük esaslı müzik projesinin ikinci çalışmasında, videoya katılan sanatçılardan biri olmuştur. Can Gox, bazı televizyon dizilerinin müziklerini yaparak, çeşitli mekânlarda canlı performansını sergileyerek ve yurt çapında verdiği konserlerde şarkılarını seslendirerek yaşamını sürdürmektedir.

Etkinlikleri

1